Miesiąc do matury, a ty jeszcze ciągle mało umiesz?

Dziś już śmiało można powiedzieć, że matura zbliża się wielkimi krokami. Dla wielu z was to wielki moment, pierwszy egzamin na tak duża skalę. Pewnie dla znakomitej większości to taka próba sił przed pierwszą sesją. Zapewne też spora część z Was rozpoczęła już przygotowania do matury i ma opanowane sporo materiału. Pewnie też są wśród Was Ci, którzy ciągle mało umieją i szukają jakiegoś cudownego sposobu na szybką naukę.

Jako takiego sposobu na szybką bez wysiłkową naukę nie ma. Nie liczcie na to, że energetyki (napoje energetyczne) i tabletki pozwolą nauczyć się wam do egzaminu maturalnego na dwa dni przed. Matura to egzamin z bardzo dużej partii materiału. Jeśli powtarzanie do matury zaczęliście już jakiś czas temu to raczej czasu powinno wam wystarczyć i nie powinniście mieć problemu z zaliczeniem egzaminu dojrzałości.

Jeśli jednak jeszcze nie zaczęliście powtarzać materiału, to nie mam pojęcia na co czekacie. Miesiąc przed maturą to już ostatni moment na naukę. Jeśli w ostatnim czasie mieliście dużo luzu, a książki często pozostawały nieruszone na półce no to mam dla Was złą wiadomość. Jeśli chcecie zdać maturę będziecie musieli drastycznie ograniczyć imprezowanie czy wyjścia do kina. Najbliższe trzy tygodnie poświęćcie na intensywną naukę.

[ad#adsense-468]

Z pozoru wkucie materiału z trzech lat w trzy tygodnie wydaje się trudne, jednak nie jest to niewykonalne. Musicie się skoncentrować na nauce i zrozumieć, że od wyniku matury będzie zależała wasza przyszłość. Z autopsji wiem, że słabo zdana matura może skutecznie uprzykrzyć życie. Ze słabo zdaną maturą możecie nie dostać się na wymarzony kierunek i przez resztę kariery edukacyjnej męczyć się z czym co was nie kręci.

Jeśli chodzi jeszcze o naukę i koncentrację to mogę polecić wam książki Pawła Sygnowskiego zatytułowane Efektywna nauka i Zabójcza koncentracja. Pierwsza zawiera opisy technik pozwalających uprościć proces nauki i przekształcić ją z ciężkiej pracy w całkiem fajną zabawę. Druga zaś to zbiór zagadnień dotyczących koncentracji. Wielu maturzystów osiąga niezadowalające wyniki na maturze z prostego powodu, nie potrafią się skoncentrować w czasie nauki, ale także w czasie pisania egzaminu.

Na koniec dama wam jeszcze jedną cenną radę. Nauki do matury nie zostawiajcie na ostatni moment. Intensywna nauka w ostatnich tygodniach przed egzaminem jest pomysłem delikatnie mówiąc nie mądrym. Zaglądnijcie do mnie na bloga za jakiś czas, postaram się tu zamieścić jeszcze kilka ciekawych porad odnośnie ostatnich dni przed maturą. Zdradzę wam co ja robię na kilka dni przed ważnym egzaminem i jak się relaksuję na kilka godzin przed takimi egzaminami.

Jeżeli podobają Ci się moje notki i nie chcesz przegapić kolejnych możesz subskrybować kanał RSS bloga. Innym sposobem darmowej prenumeraty jest zapisanie się do newslettera, więcej informacji w menu po prawej stronie od tego tekstu.

Dodaj komentarz