Czas start!

Witam wszystkich studentów i kandydatów na studia. Dziś słowem wstępu chciałbym opowiedzieć kilka słów o projekcie studenckie.dobre-rady.eu. Będzie to blog w którym chciałbym podzielić się z czytelnikami moimi doświadczeniami zdobytymi podczas studiów. Nie mam zamiaru jednak zanudzać was tematami z filozofii, matematyki, anatomii, a nawet mikroekonomii. Chcę przekazać wam wiedzę o „zwyczajach” i „tradycjach” studenckich. Wiedzę, która pozwoli rozwiązać chodź część problemów z jakimi borykają się studenci polskich uczelni.

Zapytacie pewnie „a kim ty jesteś, że chcesz nas pouczać”? Odpowiadam, od kilku lat studiuję (z różnym skutkiem). Zdarzyło mi się już oblać nie jeden egzamin. Czasami musiałem nieźle się nakombinować, żeby przejść na kolejny semestr. W czasie swoich studiów popełniłem sporo błędów, których teraz bym nie popełnił. W czasie pisania tego bloga chcę część z nich opisać i przestrzec Was byście szli tylko tą „właściwą” drogą. Co jeszcze możecie potraktować jako mój atut? Nie jestem PR-owcem dużego portalu, którego polityka zakłada wyłącznie zyski z czytelników – moje porady są autentyczne i w większości przetestowane na mnie.

W swoich wskazówkach będę starał się pomóc wam odpowiedzieć sobie na pytanie jak zaliczyć sesję czy jak uczyć się do egzaminów. Opowiem o „systemach” jakie przyjmowałem ja, a jakie opracowali moi znajomi – oczywiście ich skutki też mam zamiar opisać. Oczywiście nie będę zanudzał was tylko egzaminami i zaliczeniami. Podzielę się moimi radami jak szukać pożywienia czy skąd brać materiały do nauki?

Mam nadzieję, że zostaniecie ze mną na dłużej, a mój poradnik przyda się zarówno wam jaki i waszym kolegom wybierającym pragnącym rozpoczęcie przygody ze studiami.

Dodaj komentarz